Xbox patronu buluta özel oyun cihazı ve fazlası hakkında konuştu

Charotar Globe Daily


Charotar Globe Daily Xbox Game Pass LOG Görsel

Xbox dünyasının başındaki isim Phil Spencer, bugün bir etkinlik kapsamında birçok açıklamada bulundu.

Phil Spencer tarafından geçtiğimiz hafta Twitter’da paylaşılan bir fotoğrafta Keystone isimli bulut oyun cihazı kendisini göstermişti.  İşte bu cihaz hakkında bu akşam WSJ’nin etkinliğinde bir açıklama yapan Spencer, cihazı şirket içerisinde denediklerini ancak çıkışın net olarak yakında olmayacağını belirtti. Cihaz ileride gelebilir ancak açıklamaya göre 2024 merkezli bir çıkış bile olası görünmüyor. Keystone, monitör ya da televizyonlara HDMI üzerinden bağlanacak çok ufak bir donanım ve eğer ileride çıkarsa Xbox Cloud Gaming temelinde çalışacak.

Bilmeyenler için bu servis, Xbox oyunlarının internet üzerinden oynanmasına imkân tanıyor. Servisi kullanmak için kişilerin Game Pass Ultimate abonesi olması ve yüksek hızlı Wi-Fi ya da LTE bağlantıya erişim sağlıyor olması yeterli oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuda daha önce bir açıklama yapan Microsoft, “Amacımız insanların istedikleri oyunları istedikleri cihazlarda, istedikleri yerde oynamalarını sağlamaktır. Geçen yıl duyurduğumuz gibi, kod adı Keystone olan ve konsola ihtiyaç duymadan herhangi bir TV’ye veya monitöre bağlanabilen bir oyun cihazı üzerinde çalışıyoruz.” demişti.

Xbox patronu Phil Spencer bu akşam başka açıklamalarda da bulundu. Burada en önemli açıklamalardan birisi olası fiyat artışı ile alakalı oldu. Şimdilik Xbox donanım ve servisleri için bir fiyat artışı olmayacağını belirten Spencer, yeni yılda ise belirli ürünlerde artış olabileceğinin sinyalini verdi. Burada spesifik bir bilgi verilmiyor ancak konsollar yanında Game Pass gibi servislerin de fiyatında 2023 itibarıyla artış olabilir.

Game Pass demişken Spencer bu konuda da konuştu. Game Pass’in Microsoft için şimdiden karlı bir servis olduğunu belirten Spencer, Game Pass’in özellikle PC tarafında ciddi şekilde büyüdüğünü, konsol tarafındaki büyümenin ise azaldığını belirtti. Spencer “metaverse” için de konuştu ve mevcut çözümlerin kötü yapılmış bir video oyun gibi göründüğü söyledi.

Charotar Globe Daily Xbox açıklamaları yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Read More

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 Comments :

Post a Comment