Cu un jucător în plus aproape tot meciul, CFR Cluj a pierdut meciul cu Lazio din Conference League

featured image

Joi, 16 Februarie 2023, ora 23:59

2763 citiri

Lazio și CFR Cluj s-au întâlnit joi seară, la Roma, de la ora 22.00, în prima manșă din play-off-ul Conference League, miza fiind calificarea în optimile competiției europene.

Deși a jucat în superioritae numerică încă din minutul 15, CFR Cluj a fost învinsă cu 1-0, reușită semnată de golgheterul Immobile, în prelungirile primei reprize.

Desfășurarea LIVE:

*Final de meci, 1-0 pentru Lazio.

*Minutul 60, în continuare 1-0 pentru italieni.

*Gol Lazio în prelungirile primei reprize, a marcat Immobile, 1-0 pentru italieni.

*Cartonaș roșu pentru Lazio în minutul 16, este eliminat fundașul Patric, după un fault în poziție de ultim apărător la Krasniqi.

*Lazio are prima mare ocazie, în minutul 8, portarul Scuffet salvând șutul din careu al lui Milinkovic-Savic.

*A început meciul, 0-0.

*Echipele de start:

Lazio: Maximiano – Lazzari, Casale, Patric, Hysaj – Milinkovic-Savic, Marcos Antonio, Vecino – Felipe Anderson, Immobile, Zaccagni

CFR Cluj: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Camora – Deac, Boateng, Muhar, Krasniqi – Yeboah, Bîrligea

Fostul internațional român Ștefan Radu (36 de ani) nu va evolua joi seară pentru Lazio, contra lui CFR Cluj, în manșa tur a a play-off-ului pentru optimile de finală ale Europa Conference…

CFR Cluj joacă joi cu Lazio în Conference League. Dan Petrescu: ”Tot un miracol ar fi”

Tehnicianul echipei CFR Cluj, Dan Petrescu, a declarat, miercuri seară, într-o conferinţă de presă, că ar fi un miracol dacă formaţia clujeană ar obţine un rezultat pozitiv în una din…