Random News

Side Ads

Raków Częstochowa kontra Aris Limassol w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Cypru rozbił BATE. W składzie Mariusz Stępiński

Raków Częstochowa kontra Aris Limassol w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Cypru rozbił BATE. W składzie Mariusz Stępiński

Raków Częstochowa wyeliminował dziś w dwumeczu Karabach Agdam i dlatego w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra z Arisem Limassol. Mistrz Cypru z Mariuszem Stępińskim w składzie właśnie rozbił białoruskie BATE Borysów, wygrywając dwumecz stosunkiem bramek… 11-5.

Raków zagra pierwszy mecz z Arisem u siebie w Częstochowie. Znamy już datę. Chodzi o 8 sierpnia (wtorek) i godzinę 20:00.

Rewanż na Cyprze odbędzie się tydzień później. Wygrany awansuje do decydującej IV rundy, przegrany zagra w tej samej fazie, tyle że w Lidze Europy.

– Oczywiście obserwowaliśmy już Aris. Mieliśmy swojego wysłannika na Węgrzech, gdzie Aris zagrał z BATE Borysów. Wiem o tym przeciwniku wystarczająco dużo, żeby się do tego meczu przygotować. Wiemy, jakie ma atuty, w jakiej gra strukturze, na czym bazuje. To będzie bardzo ciężki przeciwnik – podkreślił po meczu z Karabachem trener Rakowa Dawid Szwarga.

Jako uczestnik III rundy eliminacji Ligi Mistrzów Raków na pewno awansuje do fazy grupowej europejskich rozgrywek. Których? Dziś zapewnił sobie awans do Ligi Konferencji, ale walczy o upragnioną Ligę Mistrzów, albo Ligę Europy w przypadku – odpukać! – porażki w dwumeczu z Arisem.

Aris Limassol w II rundzie rozniósł BATE Borysów, wygrywając 6:2 u siebie i 5:3 na wyjeździe. Dwa gole strzelił polski napastnik Mariusz Stępiński. W kadrze jest też pomocnik Karol Struski.

Jeszcze przed rewanżem z Karabachem Raków zrezygnował z możliwości gry kolejnego dwumeczu na stadionie w Sosnowcu. Woli grać u siebie przy Limanowskiego, nawet kosztem znacznie mniejszej frekwencji. – Fani Rakowa potrafią stworzyć tu świetną atmosferę, która niesie naszą drużynę do jeszcze lepszej gry. Ważny jest też komfort logistyczny drużyny i kibiców. Dlatego chcemy zagrać ten mecz w Częstochowie, tak by trybuny przy L83 były naszym dwunastym zawodnikiem także w III rundzie – powiedział prezes Rakowa, Piotr Obidziński.

  • awans do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów
  • w przypadku porażki IV runda eliminacji Ligi Europy
  • w przypadku kolejnej porażki faza grupowa Ligi Konferencji

Trwają prace przy budowie trybuny gości na stadionie Radomiaka.

Trwają kolejne prace budowlane na stadionie Radomiaka Radom….

Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl

Source link

No comments

Post a Comment

© all rights reserved
made with by templateszoo