Random News

Side Ads

Krzysztof S. z Tęczowy Music Box oskarżony o pedofilię. Grozi mu więzienie

featured image

Krzysztof S. z Tęczowy Music Box oskarżony o pedofilię. Grozi mu więzienie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postanowiła skierować do sądu akt oskarżenia przeciwko znanemu muzykowi jazzowemu Krzysztofowi S. Zarzut dotyczy seksualnego wykorzystania osoby nieletniej, do którego miało dojść w 2017 roku.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna przekazał, że akt oskarżenia wobec Krzysztofa S. skierowano w piątek 14 lipca. Dotyczy on czynu z art. 200 par. 1 Kodeksu karnego, czyli seksualnego wykorzystania osoby poniżej 15. roku życia. Współtwórcy dziecięcego programu “Tęczowy Music Box” i ojcu znanej polskiej piosenkarki oraz reżyserki grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Prokurator wyjaśnił, że zarzut przeciwko Krzysztofowi S. ma związek ze zdarzeniem w Puławach w 2017 roku. Muzyk jazzowy miał być wówczas obecny podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży. Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.
Przypomnijmy, że w lutym 2019 roku stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie gwałtów na dwóch małoletnich pokrzywdzonych. Sprawa dotyczyła Krzysztofa S. Kobiety, które oskarżyły pianistę o molestowanie i gwałty, jako dzieci występowały w zespole “Tęcza”, a także w programach “Tęczowy Music Box” i “Co Jest Grane”.

Jedna z nich twierdziła, że do molestowania i współżycia doszło, gdy miała 12 lat, a jej prześladowca 61 lat. Inna opowiadała, że kompozytor zabierał ją “do kina na filmy dla dorosłych” i tam ją molestował.

W sierpniu 2019 roku sprawę nagłośnił Mariusz Zielke. Po tym, jak zgłosiło się do niego kilkanaście osób skrzywdzonych w przeszłości przez muzyka, dziennikarz ujawnił tożsamość oprawcy w facebookowym wpisie. Stwierdził też, że wie o 20 ofiarach na przestrzeni 40 lat. Pierwsze przypadki były z lat 70. Finalnie śledztwo sprzed kilku lat zostało umorzone z powodu przedawnienia.
Czym był “Tęczowy Music Box”?

Jak pisaliśmy wcześniej w naTemat, program “Tęczowy Music Box” był emitowany na początku lat 90. na kanale TVP1. Pierwszy odcinek muzycznego show nagrano w wieczór sylwestrowy 1989 roku, jednak jego premiera odbyła się trzy miesiące później.

Twórcami programu był Krzysztof S., kompozytor Aleksander Pałac oraz dziennikarka Barbara Kolago. Gospodarzami show zostały m.in. dzieci z zespołu Tęcza, Marysia Sadowska, Krzysztof Tyniec oraz Gabrysia Owsiak. W “Tęczowym Music Boxie” wystąpiła m.in. Alicja Bachleda-Curuś.

Czytaj także: https://natemat.pl/492467,chlopaki-do-wziecia-uczestnik-zatrzymany-pomagali-lowcy-pedofili

Source link

No comments

Post a Comment

© all rights reserved
made with by templateszoo