Ukraina: Sztab: Rosjanie wywożą zagrabiony majątek pod pretekstem ewakuacji

featured image

W obwodzie zaporoskim pod pretekstem ewakuacji ludności cywilnej Rosjanie wywożą zagrabiony majątek z miejscowości przyfrontowych – informuje sztab generalny ukraińskiej armii w środę wieczorem.

W Enerhodarze, jak powiadomiono w komunikacie sztabu, rosyjscy wojskowi okradli wszystkie placówki medyczne, a następnie wywieźli wyposażenie do Symferopola na okupowanym Krymie. Obrabowane zostały także wszystkie przedsiębiorstwa w strefie przemysłowej niedaleko od Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

Według informacji posiadanych przez stronę ukraińską mieszkańcy, których “ewakuowano” z okupowanego Tokmaku do Berdiańska skarżą się na złe warunki pobytu, brak okien, elektryczności, ciepłej wody i mebli. Władze okupacyjne zabroniły im powrotu do Tokmaku.

Na froncie strefą głównych ataków sił rosyjskich pozostają kierunki łymanski, bachmucki, awdijiwski i marjinski. Najbardziej zacięte walki toczą się o Bachmut i Marjinkę w obwodzie donieckim.

“Na kierunku bachmuckim przeciwnik kontynuuje atak. W ciągu doby prowadził bez powodzenia działania ofensywne w Bachmucie” – podał sztab. Nieskuteczne natarcia Rosjanie mieli podejmować także w rejonie Awdijiwki. Siły ukraińskie odparły liczne ataki w rejonie Marjinki. Wróg próbował również szturmować na południowy wschód od tej miejscowości – w rejonie Nowomychajliwki.

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Strefa premium

 • CCC wyraźnie zwiększa przychody

  Polska modowa grupa wyraźnie zwiększa przychody

 • Volkswagen robi rewolucję u dostawcy oprogramowania do aut

  Volkswagen robi rewolucję u dostawcy oprogramowania do aut

 • Firma Dominiki Kulczyk szuka pieniędzy na wielkie inwestycje

  Firma Dominiki Kulczyk szuka pieniędzy na wielkie inwestycje

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ukraina: Sztab: Rosjanie wywożą zagrabiony majątek pod pretekstem ewakuacji

Read More

Share on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

0 Comments :

Post a Comment