Makyajlı Mazda CX-5 güçlenen yönleriyle Türkiye’de satışa sunuldu

Daily News

Ürün gamında 10. yılını geride bırakmaya hazırlanan Mazda CX-5, makyajlı versiyonuyla artık Türkiye’de de tercih edilebilecek.

Mazda’nın 2012 yılından beridir küresel çapta satışa sunduğu ve günümüze kadar 3 milyonu aşkın satış rakamına ulaşan modeli CX-5 modeli, Eylül 2021’de makyaj operasyonuna alınmıştı. Bu operasyonla donanım versiyonlarında standart özelliklerin de artırıldığı bir deneyimi beraberinde getirecek olan yeni Mazda CX-5, özellikle yeni renk seçenekleriyle de çok daha etkileyici bir karakterin mesajlarını veriyor. Tanıtımının üzerinden geçen yaklaşık bir yıllık zaman diliminin ardından makyajlı versiyonu artık Türkiye’deki listelerde de görüyoruz. Türkiye’de; Power Sense, Power Sense Plus ve Power Sense Sport donanım paketleriyle tercih edilebilecek olan CX-5 1 milyon 413 bin 180 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daily News Öne çıkanlarıyla yeni Mazda CX-5

enilenen CX-5’e dışarıdan baktığımızda Kodo tasarım dilinin temel karakteristik bölümlerinde tasarımı bir katman daha yukarı çeken estetik dokunuşlar dikkat çekiyor. Ön ve arkada standart olarak LED teknolojisiyle gelen yeni ışıklandırma grupları aracın görünümünü çok daha tatmin edici kılıyor. Tampon ve difüzör ve hava kanalları gibi gövde parçalarında yapılan revizyonlarla birlikte yeni jant seti bu parçalara eşlik ediyor. Mazda’nın “Kum Rengi” olarak nitelendirebileceği yeni renk seçeneği de kırmızının uzun süredir devam eden baskınlığına adeta baş kaldıracak kadar güzel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kokpit tarafında geçtiğimizde Mazda’nın minimal tasarım yaklaşımının aynı çizgilerde devam ettiğini görüyoruz. 10,25 inçlik ebatla gelen yeni multimedya ekran, kablosuz akıllı telefon şarjı ve diğer pek çok güncel desteklerle daha modern bir kullanıcı deneyimini barındırıyor. Sürücü tarafında hala analog göstergelerin tercih ediliyor olmasıysa, dijital panellerin yoğunlukta olduğu pazar için meraklılarını biraz üzebilir. Mazda, koltuklarla birlikte süspansiyon ve gövde üzerindeki revizyonlarla birlikte kullanıcılara çok daha konforlu bir sürüşün sunulduğunun da bu noktada altını çiziyor. Makyajlı CX-5’te 165 beygir güç üreten 2.0 litrelik makine, 6 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle kombin ediliyor.

Daily News İlgili video

MX-30 tanıtımı

Read More

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 Comments :

Post a Comment