Yükselişin devamı için tutulacak kilit Bitcoin alanı nedir?

Online News


Varlıkları haftalarca yatay işlem gördükten sonra 1 trilyon doların üzerinde kalmaya çalışan genel kripto para birimi sektörü için işler düzelmeye başlarken , Bitcoin’in ( BTC ) gelecekteki fiyat hareketleri kripto çevrelerinde özellikle sıcak bir konu.

Yükselişin devamı için tutulacak kilit Bitcoin alanı nedir?

Kripto ticareti uzmanı ve analisti Michaël van de Poppe 27 Ekim’de yaptığı açıklamada, Bitcoin’in mevcut davranışını dikkate alarak 20.750 ile 20.900 $ arasındaki ‘önemli’ direnç alanıyla kritik bir seviyeye yaklaştığını belirtti.

Van de Poppe, tweetinde ve beraberindeki grafiğinde, BTC’nin yükseliş koşusuna devam etmesi için 20.500 dolar bölgesinde kalması gerektiğini açıkladı:

“Şimdi, trendi sürdürmek için 20.5 bin dolarlık alanın tutması gerekiyor, ancak bence piyasa devam etmeden önce 20 bin dolarlık bir teste hazırız.”

Online News Yükselişin devamı için tutulacak kilit Bitcoin alanı nedir? - Resim : 1

Bitcoin fiyat hareket analizi. Kaynak: Michael van de Poppe

Bitcoin fiyat analizi

Van de Poppe’nin beklentileri de gerçekleşebilir, çünkü Bitcoin basın zamanında bu aralığın oldukça üzerinde işlem görüyordu. Alınan verilere göre 20,713$’dan, günde %1,30 ve önceki haftaya göre %8,03’lük bir artış.

Online News Yükselişin devamı için tutulacak kilit Bitcoin alanı nedir? - Resim : 2

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Mevcut durumda, CoinMarketCap verilerine göre, bu göstergeye göre halen en büyük merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının piyasa değeri şu anda 397,38 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Diğer varlıklardan daha az değişken

Bu arada, 20 gün boyunca Bitcoin’in oynaklığı , döviz oynaklığının pandemi sonrası yüksek seviyelere yükselmesiyle dört yıl içinde ilk kez ABD borsasının , özellikle Nasdaq ve S&P 500 endekslerinin altına düştü.

Aynı zamanda, Eylül ayında en yüksek volatilite büyümesini kaydeden İngiliz sterlini (GBP) düşüşü, yatırımcıları Bitcoin’e doğru iterek BTC-GBP işlem hacimlerinde %233’lük çarpıcı bir artışa yol açtı.

 

Bunun da ötesinde, Finbold’un bildirdiği gibi, 25 Ekim’de mevcut tüm BTC’nin %75’inden fazlasını ellerinde tuttukları için, uzun vadeli sahipler Bitcoin ‘hodling’ stratejilerinde ısrarcı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 Comments :

Post a Comment