Neštěstí v Příbrami. Střecha zavalila několik dělníků, jeden vážně zraněný

Charotar Globe Daily

Střecha neobývaného domu dnes dopoledne v Příbrami zavalila čtyři dělníky, jeden z nich je vážně zraněný. Všichni včetně zraněného se dostali z trosek ven. Další pracovníci se nepohřešují, čtyři dělníci byli v době neštěstí na obědě.

Místo už prohledal pes cvičený na vyhledávání zavalených lidí, hasiči na místo přivezli ještě jednoho, který místo pro jistotu propátrá znovu a na místo míří ještě třetí pes, tentokrát pražské policie, řekli ČTK policejní mluvčí Barbora Schneeweissová a mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.

Podle mluvčího hasičů je třeba dodržet určité postupy a pes může správně vnímat pachy až po usazení prachu, který se zvířil při předchozím průzkumu. Na místě je vyšetřovatel kriminalistů, který také bude zjišťovat, zda se nestal trestný čin. “Kvalifikace bude teprve stanovena,” uvedla Schneeweissová.

Část bytového domu, který přímo sousedí s městským úřadem, se zřítila po 11:30 na náměstí T. G. Masaryka. Informace dělníků a svědků o počtu lidí, kteří uvnitř pracovali, se od počátku lišily, proto k neštěstí mířil větší počet hasičů i speciální vozidlo Fenix používané k zásahům s větším počtem pacientů. Vůz nakonec nebyl využit a vrátil se na základnu, uvedli záchranáři.

Zraněného 35letého muže přepravili záchranáři letecky do jedné z pražských nemocnic s poraněním hlavy, hrudníku a kotníku. Celou dobu byl při vědomí, uvedla pražská záchranná služba na twitteru. Další tři lidé jsou podle mluvčí záchranné služby bez zranění a nebyl třeba jejich transport do nemocnice.

Podle informací ČTK je objekt nestabilní a propadla se nejen střecha, ale i patra pod ní. Příbramský starosta Jan Konvalinka (ANO) ČTK řekl, že se čeká na statika. Na místo míří těžká technika a sací bagr.

Read More

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 Comments :

Post a Comment