Na panelák v Rusku spadlo letadlo. Vypukl masivní požár

Charotar Globe Daily

Po pádu vojenského letounu Su-34 na obytnou čtvrť v ruském městě Jejsk dnes přišlo o život šest lidí, 19 utrpělo zranění a dalších šest lidí se pohřešuje a jejich osud zůstává neznámý, uvedla agentura TASS s odvoláním na údaje, které se na místě neštěstí dozvěděl od záchranářů ministr pro mimořádné situace Alexandr Kurenkov.

Mluvčí ministerstva dodal, že mezi 19 zraněnými jsou dvě děti. Na místě podle agentury Interfax pokračuje pátrání po nezvěstných a odstraňování trosek.

Předchozí bilance čítala čtyři mrtvé a 25 raněných, jak informoval operativní štáb Krasnodarského kraje. Požár, který podle úřadů zachvátil všech devět podlaží obytného domu, se hasičům podařilo uhasit. Přístavní město ve východní části Azovského moře se nachází nedaleko hranic s Ukrajinou.

A Russian Su-34 has crashed into buildings in the Russian city of Yeysk. pic.twitter.com/DuzXIlaWp6

— Firam (@firamnews) October 17, 2022

Ruské ministerstvo obrany podle agentury RIA Novosti oznámilo, že letoun se zřítil při cvičném letu z letiště v Jižním vojenském okruhu. Příčinou nehody byl podle něj požár motoru, palivo se rozlilo a vznítilo na dvoře jednoho z bloků obytných domů. Posádce dvoumístného stíhacího bombardéru se před dopadem podařilo katapultovat.

Nepotvrzené záběry na sociálních sítích ukazují velkou ohnivou kouli, která vylétla z několikapatrové budovy. Plochu požáru ministerstvo pro mimořádné situace odhadlo na 2000 čtverečních metrů. Poškozeno bylo 72 bytů, uvedl Interfax s odvoláním na místní úřady.

“Požár byl zlikvidován. Záchranáři teď procházejí všechna patra. Žádné zřícení v tuto chvíli nehrozí,” oznámily podle agentury TASS záchranné složky. Z domu muselo být evakuováno 250 lidí, včetně 40 dětí. V rozsáhlém domu či spíše obytném bloku žilo na 600 osob. Stav domu nyní posoudí úřední komise.

What is reportedly a military jet has crashed into a residential building in the port city of Yeysk, Krasnodar Oblast.

Currently unknown how the plane fell or the number of casualties. pic.twitter.com/4f0lcirs7U

— Damage Control (@WarInUkraineYet) October 17, 2022

Jejsk leží v ruském Krasnodarském kraji, zhruba 70 kilometrů jihovýchodně od ukrajinského přístavního města Mariupolu, které okupuje ruská armáda. Agentura DPA upozornila, že Jejsk leží natolik blízko frontě na Ukrajině, že letouny odtamtud mohou startovat i na bojové mise. Kvůli blízkosti ukrajinskému bojišti mají nyní v okolí Jejsku zákaz létat jiná než vojenská letadla. Gubernátor Krasnodarského kraje Veniamin Kondraťjev vyhlásil v Jejsku stav nouze.

Prezident Vladimir Putin nařídil šéfovi Krasnodarského kraje, ministru pro mimořádné situace a ministru zdravotnictví, aby se neprodleně vypravili na místo neštěstí a poskytli nezbytnou pomoc přeživším. Vyšetřování případu zahájila ruská prokuratura.

Read More

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 Comments :

Post a Comment